Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wyniki wyborów do Sejmu RP

Dane z okręgów: 41/41

Zbiorcze statystyki głosowania

Liczba uprawnionych do głosowania
574191
Liczba kart ważnych
297568
Liczba głosów ważnych
289963
Liczba głosów nieważnych
7605

Frekwencja w regionie

51.82%

Wybrani posłowie

Nr okręgu Nr listy Nr na liście Komitet Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent
302130 2 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP LENARTOWICZGabriela LENARTOWICZ 17823
6.15%
302230 2 2 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP GADOWSKIKrzysztof GADOWSKI 11549
3.98%
302330 2 3 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP KRZazKAlzAMarek KRZĄKAŁA 15404
5.31%
301130 1 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość KLOCIzabela KLOC 43648
15.05%
301230 1 2 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość MATUSIAKGrzegorz MATUSIAK 17227
5.94%
301330 1 3 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość JANIKGrzegorz JANIK 9355
3.23%
301430 1 4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość SOBIERAJSKICzesław SOBIERAJSKI 5014
1.73%
301930 1 9 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość GLENCTeresa GLENC 6354
2.19%
307130 7 1 Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" SITARSKIKrzysztof SITARSKI 12127
4.18%

Wyniki
głosowania

na listy kandydatów na posłów

39.59%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
24.21%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
11.31%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
6.33%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
5.93%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
4.53%
Komitet Wyborczy KORWiN
3.33%
Komitet Wyborczy Partia Razem
2.73%
Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczeni dla Śląska
1.79%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
0.24%
Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"

Wyniki głosowania na kandydatów na posłów

Nr listy Komitet Nr kandydata Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent głosów w okręgu Wybrany
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 KLOCIzabela Helena KLOC 43648
15.05%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 MATUSIAKGrzegorz MATUSIAK 17227
5.94%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 JANIKGrzegorz Piotr JANIK 9355
3.23%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 SOBIERAJSKICzesław Stanisław SOBIERAJSKI 5014
1.73%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 DUTKIEWICZKatarzyna Maria DUTKIEWICZ 4782
1.65%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 DOMAnzSKIDariusz DOMAŃSKI 4775
1.65%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 MAlzOLEPSZYNorbert Tadeusz MAŁOLEPSZY 3922
1.35%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 MOCZAlzAStanisława Barbara MOCZAŁA 2486
0.86%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 GLENCTeresa GLENC 6354
2.19%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 DWORNIKŁukasz DWORNIK 1255
0.43%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 NOREKŁukasz Rufin NOREK 1057
0.36%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 FRENCELTeresa Wiktoria FRENCEL 435
0.15%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 ZALEWSKIRyszard ZALEWSKI 3341
1.15%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 MARCOLFranciszek MARCOL 1714
0.59%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 15 SZUTKAMirela Elżbieta SZUTKA 2244
0.77%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 16 TATURAMaria Barbara TATURA 1746
0.60%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 17 CIOKAndrzej CIOK 1986
0.68%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 18 SZAFRANIECMarek Fryderyk SZAFRANIEC 3458
1.19%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 LENARTOWICZGabriela Teresa LENARTOWICZ 17823
6.15%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 GADOWSKIKrzysztof Jan GADOWSKI 11549
3.98%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 KRZazKAlzAMarek Grzegorz KRZĄKAŁA 15404
5.31%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 ZAWADZKIRyszard Józef ZAWADZKI 6727
2.32%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 GRABKOWSKAJolanta Danuta GRABKOWSKA 1271
0.44%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 SIEDLACZEKHenryk Piotr SIEDLACZEK 7657
2.64%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 DUzzzYMirosław Piotr DUŻY 5053
1.74%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 NAZARUKJolanta Małgorzata NAZARUK 354
0.12%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 PULInzSKA-LESZCZYSZYNIwona Danuta PULIŃSKA-LESZCZYSZYN 678
0.23%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 WOLNIKGrzegorz Wojciech WOLNIK 1231
0.42%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 DEJNEKOTomasz DEJNEKO 232
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 JUZEKRoman Wawrzyn JUZEK 291
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 FAKSAIzabela Zuzanna FAKSA 333
0.11%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 SKABARamona Magdalena SKABA 223
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 15 BECHAleksander BECH 175
0.06%
2 KW Platforma Obywatelska RP 16 KARCZMałgorzata Maria KARCZ 285
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 17 MITKOBlandyna Ewa MITKO 426
0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 18 WODOKPiotr Jan WODOK 476
0.16%
3 KW Razem 1 MATUSZEKŻaneta Romana MATUSZEK 4562
1.57%
3 KW Razem 2 MAszLANKAMarek Henryk MAŚLANKA 1013
0.35%
3 KW Razem 3 WELCHARAleksandra Małgorzata WELCHAR 511
0.18%
3 KW Razem 4 KIECHAJASTimios Kamil KIECHAJAS 249
0.09%
3 KW Razem 5 MICHALSKAEwa Magdalena MICHALSKA 854
0.29%
3 KW Razem 6 MYSIORMichał MYSIOR 385
0.13%
3 KW Razem 7 SZUKALSKAHanna Marzena SZUKALSKA 478
0.16%
3 KW Razem 8 ADAMCZYKAdrian Roman ADAMCZYK 481
0.17%
3 KW Razem 9 GRONOWSKANina Maria GRONOWSKA 171
0.06%
3 KW Razem 10 GRANIECZNYMichał Daniel GRANIECZNY 263
0.09%
3 KW Razem 11 SMELCZYSZMartyna Anna SMELCZYSZ 223
0.08%
3 KW Razem 12 PUCHALSKIDaniel PUCHALSKI 479
0.17%
4 KW KORWiN 1 PUSTELNIKAdam Ferdynand PUSTELNIK 7101
2.45%
4 KW KORWiN 2 SIEJOKPiotr Augustyn SIEJOK 721
0.25%
4 KW KORWiN 3 STAROSTACzesław Remigiusz STAROSTA 544
0.19%
4 KW KORWiN 4 zzzUBROWSKAMagdalena ŻUBROWSKA 638
0.22%
4 KW KORWiN 5 BEDNORZMichał Jacek BEDNORZ 596
0.21%
4 KW KORWiN 6 MISIARZBożena Małgorzata MISIARZ 173
0.06%
4 KW KORWiN 7 SKIBAMichał Szymon SKIBA 573
0.20%
4 KW KORWiN 8 NAWRATWiesława Bronisława NAWRAT 229
0.08%
4 KW KORWiN 9 KREMIECMarcin Adam KREMIEC 359
0.12%
4 KW KORWiN 10 SOBIECKAAleksandra Magdalena SOBIECKA 206
0.07%
4 KW KORWiN 11 STOLORZPiotr Jarosław STOLORZ 255
0.09%
4 KW KORWiN 12 SZWETERAgnieszka SZWETER 203
0.07%
4 KW KORWiN 13 TRZCINAZbigniew Michał TRZCINA 119
0.04%
4 KW KORWiN 14 BARONMateusz Grzegorz BARON 317
0.11%
4 KW KORWiN 15 SKABAArlena Monika SKABA 140
0.05%
4 KW KORWiN 16 OLEKSInzSKIArtur Rafał OLEKSIŃSKI 140
0.05%
4 KW KORWiN 17 SOBOnzKarolina SOBOŃ 234
0.08%
4 KW KORWiN 18 URBAnzCZYKMaciej Krzysztof URBAŃCZYK 588
0.20%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 KARASEKBronisław KARASEK 1375
0.47%
5 Komitet Wyborczy PSL 2 KOLORZDariusz Krzysztof KOLORZ 463
0.16%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 STezPIEnzKrystian Józef STĘPIEŃ 496
0.17%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 WYSTYRKMarek Krzysztof WYSTYRK 402
0.14%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 SMYCZEKAdam Sebastian SMYCZEK 430
0.15%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 GAJEWSKAJadwiga GAJEWSKA 271
0.09%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 ZGOlzJanusz Jerzy ZGOŁ 159
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 MACHNIKSylwia MACHNIK 225
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 BLUSZCZRyszard Jan BLUSZCZ 240
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 GlzOWACKIKazimierz GŁOWACKI 102
0.04%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 PIOTROWSKAElżbieta PIOTROWSKA 131
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 SZYMAnzSKAKrystyna SZYMAŃSKA 103
0.04%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 NIESTRozJ-TLOlzKADominika Angelika NIESTRÓJ-TLOŁKA 121
0.04%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 JESZKAKrzysztof Grzegorz JESZKA 68
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 15 KUszKAAneta Wioletta KUŚKA 115
0.04%
5 Komitet Wyborczy PSL 16 GIZDOnzJan Stanisław GIZDOŃ 166
0.06%
5 Komitet Wyborczy PSL 17 ADAMCZYKElżbieta Maria ADAMCZYK 94
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 18 KOLORZMarian Henryk KOLORZ 236
0.08%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 KOSELAPatryk KOSELA 3586
1.24%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 KOHUTŁukasz Marcin KOHUT 5397
1.86%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 CHMIELOWSKIPiotr Sylwester CHMIELOWSKI 979
0.34%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 GRAszGrażyna Bogusława GRAŚ 1583
0.55%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 KENDzzzIKatarzyna Natalia KENDŻI 258
0.09%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 KOWOLJózef Bronisław KOWOL 772
0.27%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 PRUSZKOWSKITadeusz Antoni PRUSZKOWSKI 250
0.09%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 KWAszNIEWSKIAndrzej Stanisław KWAŚNIEWSKI 616
0.21%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 GABZDYLJustyna Marta GABZDYL 211
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 MOHUCZY-WACHOWSKIJuliusz Zbigniew MOHUCZY-WACHOWSKI 83
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 SOBALAPiotr SOBALA 723
0.25%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 BIAlzASAgnieszka Maria BIAŁAS 400
0.14%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 PRZYWOJSKAMonika PRZYWOJSKA 130
0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 SZCZYGIElzPatrycja Krystyna SZCZYGIEŁ 228
0.08%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 15 KRZAKZdzisław KRZAK 226
0.08%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 16 ZAWADZKAMonika Bożena ZAWADZKA 382
0.13%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 17 PAKULRomuald PAKUL 73
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 18 JAROSZMarian Franciszek JAROSZ 1304
0.45%
7 KWW "Kukiz'15" 1 SITARSKIKrzysztof Serafin SITARSKI 12127
4.18%
Tak
7 KWW "Kukiz'15" 2 KURPASAdam Jerzy KURPAS 5302
1.83%
7 KWW "Kukiz'15" 3 WALKOWSKIWitold Tomasz WALKOWSKI 1633
0.56%
7 KWW "Kukiz'15" 4 PYSZNYJustyna Dorota PYSZNY 2919
1.01%
7 KWW "Kukiz'15" 5 WITOSZEKFilip Maksymilian WITOSZEK 1516
0.52%
7 KWW "Kukiz'15" 6 BURYNJadwiga Agata BURYN 1138
0.39%
7 KWW "Kukiz'15" 7 ORAWIECJustyna Stanisława ORAWIEC 1212
0.42%
7 KWW "Kukiz'15" 8 SIENKOWIECMikołaj Tomasz SIENKOWIEC 0
0%
7 KWW "Kukiz'15" 9 TRZEBUNIAKArkadiusz Józef TRZEBUNIAK 443
0.15%
7 KWW "Kukiz'15" 10 WOJNOSandra WOJNO 1083
0.37%
7 KWW "Kukiz'15" 11 szWIECHMichał Stefan ŚWIECH 461
0.16%
7 KWW "Kukiz'15" 12 WOJTANOWICZMariusz Jan WOJTANOWICZ 615
0.21%
7 KWW "Kukiz'15" 13 PIERCHAlzAAnna Magdalena PIERCHAŁA 1653
0.57%
7 KWW "Kukiz'15" 14 KALINOWSKIStefan Eugeniusz KALINOWSKI 674
0.23%
7 KWW "Kukiz'15" 15 DZIENNIKKonrad DZIENNIK 1741
0.60%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 KAlzUzzzAWojciech Jan KAŁUŻA 9413
3.25%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 HAJDUKHenryk Paweł HAJDUK 2061
0.71%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 CHOlzUJJan Dariusz CHOŁUJ 696
0.24%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 BARTELAAndrzej Grzegorz BARTELA 985
0.34%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 WIezCEKDominika Karolina WIĘCEK 1191
0.41%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 JABlzOnzSKAMarta JABŁOŃSKA 743
0.26%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 BEDNORZLeszek Krzysztof BEDNORZ 504
0.17%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 PUZONMaciej Piotr PUZON 541
0.19%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 GUDERLEY-MORDARSKAAnna Maria GUDERLEY-MORDARSKA 220
0.08%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 NAWROCKAEliza Katarzyna NAWROCKA 375
0.13%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 JASInzSKIPrzemysław Paweł JASIŃSKI 183
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 GANIEKAgnieszka Magdalena GANIEK 176
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 DOBOSIEWICZRafał Wojciech DOBOSIEWICZ 186
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 14 BIGOSJolanta BIGOS 432
0.15%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 15 KORYTEKKordian Kazimierz KORYTEK 217
0.07%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 16 SZKORLAEwa Agnieszka SZKORLA 418
0.14%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 1 RONINAnna Kazimiera RONIN 2758
0.95%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 2 POLOKMarek Bernard POLOK 1829
0.63%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 3 UCHERRyszard Jan UCHER 437
0.15%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 4 GRUSZKAMarek Aleksander GRUSZKA 218
0.08%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 5 KWAszNICABeniamin Józef KWAŚNICA 317
0.11%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 6 SZEWCZYKMarcin Łukasz SZEWCZYK 153
0.05%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 7 ORTMANNSZuzanna Gabriela ORTMANNS 74
0.03%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 8 SZCZezSNYJarosław Zbigniew SZCZĘSNY 350
0.12%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 9 KazSEKTadeusz Antoni KĄSEK 158
0.05%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 10 POSTAWKAHenryk Sławomir POSTAWKA 345
0.12%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 11 KERNERAlicja Elżbieta KERNER 78
0.03%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 12 LUBSZCZYKFilip Piotr LUBSZCZYK 118
0.04%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 13 MIENSOPUSTMateusz Piotr MIENSOPUST 82
0.03%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 14 KASPAREKUrszula Zofia KASPAREK 116
0.04%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 15 ORSZULIKFranciszek Benedykt ORSZULIK 109
0.04%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 16 SMYCZEKAleksandra Wiktoria SMYCZEK 123
0.04%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 17 DUDALucyna Beata DUDA 195
0.07%
12 KWW Zjednoczeni dla Śląska 18 szWIERKOTKrystyna Irena ŚWIERKOT 468
0.16%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 1 FRITZRoman Henryk FRITZ 220
0.08%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 2 KUBICATymoteusz Wiktor KUBICA 97
0.03%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 3 PISZCZEKMałgorzata Ewa PISZCZEK 54
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 4 CYBUlzKAPiotr Stefan CYBUŁKA 66
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 5 GRZESICA-WOLCZYnzSKAKlaudia Maria GRZESICA-WOLCZYŃSKA 22
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 6 KAMInzSKIAndrzej Jan KAMIŃSKI 47
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 7 GAJEWSKIKonrad Wiktor GAJEWSKI 32
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 8 PISKULABernadeta Maria PISKULA 23
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 9 PISZCZEKAndrzej Marcin PISZCZEK 28
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 10 GAJEWSKAHanna Izabela GAJEWSKA 37
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 11 MAlzECKIKrzysztof MAŁECKI 84
0.03%
Kod Nazwa Liczba uprawnionych do głosowania Liczba kart ważnych Liczba głosów ważnych Frekwencja Procent głosów ważnych
2479 Żory 47067 25582 24889
54.35%
97.29%
2408 mikołowski 75491 42928 42040
56.87%
97.93%
2411 raciborski 86789 36099 34916
41.59%
96.72%
2412 rybnicki 60365 31494 30561
52.17%
97.04%
2415 wodzisławski 124124 64583 62778
52.03%
97.21%
2467 Jastrzębie-Zdrój 71566 38503 37599
53.80%
97.65%
2473 Rybnik 108789 58379 57180
53.66%
97.95%
Copyright © 2015
Państwowa Komisja Wyborcza, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, Tel. 22 695 25 44, Fax. 22 622 35 71

www.pkw.gov.pl    Biuro prasowe: biuroprasowe@pkw.gov.pl, Tel. 605 898 609
wykonanie: bprog.pl