Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wyniki wyborów do Sejmu RP

Dane z okręgów: 41/41

Zbiorcze statystyki głosowania

Liczba uprawnionych do głosowania
486784
Liczba kart ważnych
242578
Liczba głosów ważnych
236634
Liczba głosów nieważnych
5944

Frekwencja w regionie

49.83%

Wybrani posłowie

Nr okręgu Nr listy Nr na liście Komitet Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent
287128 7 1 Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" JASKozlzATomasz JASKÓŁA 10952
4.63%
282128 2 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP LESZCZYNAIzabela LESZCZYNA 19160
8.1%
282228 2 2 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP ROZPONDEKHalina ROZPONDEK 10115
4.27%
281128 1 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość GIzzzYnzSKISzymon GIŻYŃSKI 24802
10.48%
281228 1 2 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość BURZYnzSKALidia BURZYŃSKA 9760
4.12%
281428 1 4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość GAWRONAndrzej GAWRON 9202
3.89%
281728 1 7 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość GlzezBOCKIKonrad GŁĘBOCKI 11761
4.97%

Wyniki
głosowania

na listy kandydatów na posłów

35.82%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
20.95%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
11.63%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
11.12%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
6.74%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
4.99%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
4.27%
Komitet Wyborczy KORWiN
3.64%
Komitet Wyborczy Partia Razem
0.58%
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi
0.25%
Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"

Wyniki głosowania na kandydatów na posłów

Nr listy Komitet Nr kandydata Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent głosów w okręgu Wybrany
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 GIzzzYnzSKISzymon Stanisław GIŻYŃSKI 24802
10.48%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 BURZYnzSKALidia Ewa BURZYŃSKA 9760
4.12%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 TREPKAMariusz Wiesław TREPKA 6025
2.55%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 GAWRONAndrzej Janusz GAWRON 9202
3.89%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 SazDELJerzy Bogdan SĄDEL 6307
2.67%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 JANUSKrzysztof Józef JANUS 1758
0.74%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 GlzezBOCKIKonrad Zygmunt GŁĘBOCKI 11761
4.97%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 KORALJolanta Stefania KORAL 1677
0.71%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 NOWAKOWSKIJerzy Stanisław NOWAKOWSKI 1166
0.49%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 CHUDZICKIMariusz Tomasz CHUDZICKI 1687
0.71%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 MlzODKOWSKA-PRZEPIozROWSKAIwona Helena MŁODKOWSKA-PRZEPIÓROWSKA 508
0.21%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 FAJERMonika FAJER 3428
1.45%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 KORZONEKDorota Ewa KORZONEK 2240
0.95%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 MICHALSKIJakub Krzysztof MICHALSKI 4452
1.88%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 LESZCZYNAIzabela Dorota LESZCZYNA 19160
8.10%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 ROZPONDEKHalina Leokadia ROZPONDEK 10115
4.27%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 SZTOLCMANGrzegorz Czesław SZTOLCMAN 6069
2.56%
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 KONIECZNYArtur Jacek KONIECZNY 2748
1.16%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 SALWIERAKMarta Maria SALWIERAK 3415
1.44%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 SKALECJadwiga Stanisława SKALEC 1346
0.57%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 MERCIKWojciech Mateusz MERCIK 970
0.41%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 REKWIREWICZJoanna Ewa REKWIREWICZ 316
0.13%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 PACHURAZdzisław Józef PACHURA 575
0.24%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 ZACZKOWSKIMariusz Andrzej ZACZKOWSKI 752
0.32%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 SADEKIwona Józefa SADEK 556
0.23%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 BADORAJacek Wojciech BADORA 756
0.32%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 LISOWSKIWaldemar Krzysztof LISOWSKI 1377
0.58%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 MANISZEWSKAMarzena Monika MANISZEWSKA 1425
0.60%
3 KW Razem 1 SOJAJarosław Marcin SOJA 3380
1.43%
3 KW Razem 2 zzzOlzNOWSKAMagdalena Mirella ŻOŁNOWSKA 996
0.42%
3 KW Razem 3 SACZEKMartin SACZEK 440
0.19%
3 KW Razem 4 GONERAAdela Janina GONERA 480
0.20%
3 KW Razem 5 PIDZIKErnest PIDZIK 447
0.19%
3 KW Razem 6 KAlzAMonika Edyta KAŁA 484
0.20%
3 KW Razem 7 szWIERCZMarcin Juliusz ŚWIERCZ 331
0.14%
3 KW Razem 8 BOROWIECAnna Barbara BOROWIEC 467
0.20%
3 KW Razem 9 RESPONDEKŁukasz Marek RESPONDEK 832
0.35%
3 KW Razem 10 RZADKIEWICZAgnieszka Izabela RZADKIEWICZ 279
0.12%
3 KW Razem 11 AUGUSTYnzSKIZbigniew AUGUSTYŃSKI 489
0.21%
4 KW KORWiN 1 FICENESPrzemysław Paweł FICENES 4981
2.10%
4 KW KORWiN 2 DUDEKJerzy Roland DUDEK 970
0.41%
4 KW KORWiN 3 DOBRZYNIEWICZBartłomiej Przemysław DOBRZYNIEWICZ 1121
0.47%
4 KW KORWiN 4 szWIazCIKKarolina Janina ŚWIĄCIK 438
0.19%
4 KW KORWiN 5 LIWOCHSebastian Dariusz LIWOCH 400
0.17%
4 KW KORWiN 6 KOSTRZEWSKAJowita Magdalena KOSTRZEWSKA 300
0.13%
4 KW KORWiN 7 ZALEWSKIWojciech Bartosz ZALEWSKI 351
0.15%
4 KW KORWiN 8 LICHNOWSKIAndrzej Marian LICHNOWSKI 121
0.05%
4 KW KORWiN 9 PIETRZAKJacek Kamil PIETRZAK 302
0.13%
4 KW KORWiN 10 PYKAAnita Stanisława PYKA 149
0.06%
4 KW KORWiN 11 GORZELAKAgata Ewa GORZELAK 203
0.09%
4 KW KORWiN 12 HUTKIEWICZMaciej Paweł HUTKIEWICZ 107
0.05%
4 KW KORWiN 13 KOMARPatrycja Katarzyna KOMAR 270
0.11%
4 KW KORWiN 14 MICHALAKPiotr Dariusz MICHALAK 398
0.17%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 GMITRUKStanisław GMITRUK 2861
1.21%
5 Komitet Wyborczy PSL 2 KIEPURAHenryk KIEPURA 3651
1.54%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 SMELAKrzysztof SMELA 1226
0.52%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 SOCHA-KORENDOAnna Marta SOCHA-KORENDO 947
0.40%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 KAPICAJacek Wawrzyniec KAPICA 435
0.18%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 BANASIAKAleksandra BANASIAK 459
0.19%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 NIEMCZYKBernadetta Barbara NIEMCZYK 297
0.13%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 GAlzUSZKAMałgorzata Ewa GAŁUSZKA 352
0.15%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 GEILKEZuzanna GEILKE 282
0.12%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 szWIERCZYnzSKIMarcin Zdzisław ŚWIERCZYŃSKI 329
0.14%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 SZCZEPAnzSKAOla Zofia SZCZEPAŃSKA 242
0.10%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 GRZEGORCZYKAlicja Łucja GRZEGORCZYK 182
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 MOTlzOCHBożena Urszula MOTŁOCH 244
0.10%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 ADAMCZYKMarcin Przemysław ADAMCZYK 292
0.12%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 BALTMarek Paweł BALT 10679
4.51%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 KONIECZNYWojciech Jan KONIECZNY 2754
1.16%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 MARZECDanuta Krystyna MARZEC 1978
0.84%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 DZWONNIKStanisław Marian DZWONNIK 3382
1.43%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 ZACZKOWSKIAdam Michał ZACZKOWSKI 1489
0.63%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 MINKINARoman Bronisław MINKINA 671
0.28%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 ZIELInzSKIKrzysztof Piotr ZIELIŃSKI 547
0.23%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 GLANCAneta Agnieszka GLANC 532
0.22%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 WOLSKIZdzisław WOLSKI 903
0.38%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 SKOREKAgnieszka Wioletta SKOREK 596
0.25%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 WABNICŁukasz Piotr WABNIC 490
0.21%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 GRazDYSMagdalena Barbara GRĄDYS 417
0.18%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 GAlzWA-WIDERAMonika Iwona GAŁWA-WIDERA 267
0.11%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 KASPRZYKJacek Franciszek KASPRZYK 1600
0.68%
7 KWW "Kukiz'15" 1 JASKozlzATomasz Janusz JASKÓŁA 10952
4.63%
Tak
7 KWW "Kukiz'15" 2 LECHOWICZTomasz Ryszard LECHOWICZ 1023
0.43%
7 KWW "Kukiz'15" 3 SITAKAnna Maria SITAK 1342
0.57%
7 KWW "Kukiz'15" 4 ORlzOWSKIBogusław Andrzej ORŁOWSKI 1265
0.53%
7 KWW "Kukiz'15" 5 NOWAKBogusław Czesław NOWAK 741
0.31%
7 KWW "Kukiz'15" 6 SZYMANEKEwa SZYMANEK 1659
0.70%
7 KWW "Kukiz'15" 7 BRZozZKAMichał Krzysztof BRZÓZKA 901
0.38%
7 KWW "Kukiz'15" 8 SIWCZYnzSKIPaweł SIWCZYŃSKI 447
0.19%
7 KWW "Kukiz'15" 9 HAMALAMarta Weronika HAMALA 534
0.23%
7 KWW "Kukiz'15" 10 BINKOWSKIAdam Ryszard BINKOWSKI 800
0.34%
7 KWW "Kukiz'15" 11 KOTASMariusz KOTAS 802
0.34%
7 KWW "Kukiz'15" 12 ANDRUSIEWICZVioletta Ewa ANDRUSIEWICZ 423
0.18%
7 KWW "Kukiz'15" 13 ROMANIEWICZDamian Kazimierz ROMANIEWICZ 256
0.11%
7 KWW "Kukiz'15" 14 BARTELAKMonika Klaudia BARTELAK 6376
2.69%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 UJMAAnetta Barbara UJMA 9913
4.19%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 SYKULSKILeszek SYKULSKI 1423
0.60%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 JezDRZEJEWSKIPaweł Jan JĘDRZEJEWSKI 1014
0.43%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 BRONISZEWSKIJan Krzysztof BRONISZEWSKI 385
0.16%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 NOWAKOWSKAMonika Elżbieta NOWAKOWSKA 784
0.33%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 KAMInzSKASandra Agnieszka KAMIŃSKA 425
0.18%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 WOSInzSKICezary WOSIŃSKI 430
0.18%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 SKRZESZOWSKAJoanna Jadwiga SKRZESZOWSKA 153
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 BUGAJAK-SOKozlzDorota Agata BUGAJAK-SOKÓŁ 135
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 BRYKMaciej Stanisław BRYK 187
0.08%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 zzzELAZKIEWICZKrzysztof Marek ŻELAZKIEWICZ 135
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 RUDLICKAMagdalena Alina RUDLICKA 222
0.09%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 BIAlzASMariusz Norbert BIAŁAS 736
0.31%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 1 GILRafał Konrad GIL 765
0.32%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 2 KRYCZKAJanusz Marcin KRYCZKA 82
0.03%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 3 BARANOWSKAErendira Maria BARANOWSKA 61
0.03%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 4 BORCZYKPiotr Sebastian BORCZYK 97
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 5 MISZTAKamila Katarzyna MISZTA 107
0.05%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 6 PIOTROWSKAKatarzyna Małgorzata PIOTROWSKA 104
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 7 JEZIOROWSKIHenryk Piotr JEZIOROWSKI 78
0.03%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 8 URLIKMarcin Michał URLIK 84
0.04%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 1 ZADORANorbert Konrad ZADORA 195
0.08%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 2 PREDKOJakub Kamil PREDKO 42
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 3 lzUCZAKAgnieszka Małgorzata ŁUCZAK 38
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 4 GARBACZSzymon Grzegorz GARBACZ 29
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 5 SKALIKMałgorzata Józefa SKALIK 33
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 6 WYDMUCHGrzegorz Andrzej WYDMUCH 41
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 7 POzzzARLIKJoanna Danuta POŻARLIK 32
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 8 DazBROWSKIBartosz Daniel DĄBROWSKI 30
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 9 SYNOWIECAgnieszka Maria SYNOWIEC 56
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 10 OMIOTEKWojciech Łukasz OMIOTEK 21
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 11 PRZYBYlzAKatarzyna Dorota PRZYBYŁA 41
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 12 KOlzACInzSKIKrzysztof Mariusz KOŁACIŃSKI 42
0.02%
Kod Nazwa Liczba uprawnionych do głosowania Liczba kart ważnych Liczba głosów ważnych Frekwencja Procent głosów ważnych
2404 częstochowski 111188 53032 51292
47.70%
96.72%
2406 kłobucki 70075 32255 31137
46.03%
96.53%
2407 lubliniecki 62683 28862 27952
46.04%
96.85%
2409 myszkowski 58501 26930 26157
46.03%
97.13%
2464 Częstochowa 184337 101499 100096
55.06%
98.62%
Copyright © 2015
Państwowa Komisja Wyborcza, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, Tel. 22 695 25 44, Fax. 22 622 35 71

www.pkw.gov.pl    Biuro prasowe: biuroprasowe@pkw.gov.pl, Tel. 605 898 609
wykonanie: bprog.pl