Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wyniki wyborów do Sejmu RP

Dane z okręgów: 41/41

Zbiorcze statystyki głosowania

Liczba uprawnionych do głosowania
579603
Liczba kart ważnych
300543
Liczba głosów ważnych
291641
Liczba głosów nieważnych
8902

Frekwencja w regionie

51.85%

Wybrani posłowie

Nr okręgu Nr listy Nr na liście Komitet Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent
151115 1 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość BERNACKIWłodzimierz BERNACKI 27673
9.49%
151215 1 2 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość WOJTKIEWICZMichał WOJTKIEWICZ 13230
4.54%
151315 1 3 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość RUSECKAUrszula RUSECKA 16971
5.82%
151515 1 5 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość KRAJEWSKIWiesław KRAJEWSKI 13060
4.48%
151715 1 7 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość SZCZUREK-zzzELAZKOJózefa SZCZUREK-ŻELAZKO 15635
5.36%
1511015 1 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość CZECHAnna CZECH 11089
3.8%
157115 7 1 Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" KACZMARCZYKNorbert KACZMARCZYK 8926
3.06%
155115 5 1 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe KOSINIAK-KAMYSZWładysław KOSINIAK-KAMYSZ 12171
4.17%
152115 2 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP AUGUSTYNUrszula AUGUSTYN 13928
4.78%

Wyniki
głosowania

na listy kandydatów na posłów

51.99%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
14.71%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
9.60%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
8.08%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
4.72%
Komitet Wyborczy KORWiN
4.54%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
3.41%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
2.43%
Komitet Wyborczy Partia Razem
0.31%
Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!"
0.22%
Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy

Wyniki głosowania na kandydatów na posłów

Nr listy Komitet Nr kandydata Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent głosów w okręgu Wybrany
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 BERNACKIWłodzimierz BERNACKI 27673
9.49%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 WOJTKIEWICZMichał Jan WOJTKIEWICZ 13230
4.54%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 RUSECKAUrszula Beata RUSECKA 16971
5.82%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 ROJEKJózef ROJEK 10120
3.47%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 KRAJEWSKIWiesław KRAJEWSKI 13060
4.48%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 KOSTURKIEWICZBogdan Tomasz KOSTURKIEWICZ 7735
2.65%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 SZCZUREK-zzzELAZKOJózefa SZCZUREK-ŻELAZKO 15635
5.36%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 KOPROWSKIKazimierz KOPROWSKI 8873
3.04%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 SKRUCHWojciech SKRUCH 6071
2.08%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 CZECHAnna Małgorzata CZECH 11089
3.80%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 MROCZEKJózef MROCZEK 2657
0.91%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 BURDAMarek Leszek BURDA 2818
0.97%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 POlzOSKATeresa Alicja POŁOSKA 1648
0.57%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 HUDYMABeata Katarzyna HUDYMA 2562
0.88%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 15 szLUSAREKAleksandra ŚLUSAREK 1764
0.60%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 16 PIazTKOWSKIGrzegorz Edmund PIĄTKOWSKI 1721
0.59%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 17 STEFAnzCZYKIzabela Małgorzata STEFAŃCZYK 852
0.29%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 18 GlzADYSZPiotr Janusz GŁADYSZ 7144
2.45%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 AUGUSTYNUrszula Danuta AUGUSTYN 13928
4.78%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 WARDZAlzARobert Marian WARDZAŁA 10215
3.50%
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 ACHINGERElżbieta Jadwiga ACHINGER 7136
2.45%
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 PAJazKJacek Paweł PAJĄK 2504
0.86%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 MUSIAlzJan Wiesław MUSIAŁ 2065
0.71%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 TOMASIKJacek Andrzej TOMASIK 867
0.30%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 GRABCZYnzSKAAnna Maria GRABCZYŃSKA 1153
0.40%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 KRASMieczysław Jan KRAS 791
0.27%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 ZEGIELKarolina Izabela ZEGIEL 252
0.09%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 RAJTARSKILeszek Bohdan RAJTARSKI 330
0.11%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 PODRAZAMarek PODRAZA 789
0.27%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 NOWAKOWSKAPaulina Maria NOWAKOWSKA 398
0.14%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 SOSKAJerzy Tadeusz SOSKA 694
0.24%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 HARABASZGrzegorz HARABASZ 426
0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 15 SIENKIEWICZGrzegorz Krzysztof SIENKIEWICZ 237
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 16 SKUPIEWSKAAdelina Łucja SKUPIEWSKA 263
0.09%
2 KW Platforma Obywatelska RP 17 KOZIARAMarek Krzysztof KOZIARA 196
0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 18 PACEWICZ-PYREKKatarzyna Maria PACEWICZ-PYREK 643
0.22%
3 KW Razem 1 PLEBAnzCZYKPiotr PLEBAŃCZYK 3045
1.04%
3 KW Razem 2 PERSJolanta Ewa PERS 938
0.32%
3 KW Razem 3 lzOBODADaniel Marcin ŁOBODA 728
0.25%
3 KW Razem 4 CZEPIELMaja Joanna CZEPIEL 425
0.15%
3 KW Razem 5 SOWInzSKIRafał SOWIŃSKI 551
0.19%
3 KW Razem 6 WIDMAnzSKAJoanna WIDMAŃSKA 279
0.10%
3 KW Razem 7 MALESZKAMichał Krzysztof MALESZKA 150
0.05%
3 KW Razem 8 BENAKatarzyna Anna BENA 254
0.09%
3 KW Razem 9 BURZAWAMateusz Ryszard BURZAWA 226
0.08%
3 KW Razem 10 SMElzKAFranciszka Anna SMEŁKA 105
0.04%
3 KW Razem 11 LISDominik Janusz LIS 381
0.13%
4 KW KORWiN 1 GONDEKArtur Andrzej GONDEK 8157
2.80%
4 KW KORWiN 2 SZYBOWSKIMirosław Michał SZYBOWSKI 893
0.31%
4 KW KORWiN 3 FIGIELŁukasz Tadeusz FIGIEL 693
0.24%
4 KW KORWiN 4 BORYCZKAAlina Barbara BORYCZKA 740
0.25%
4 KW KORWiN 5 KOSTRZEWAPiotr Jakub KOSTRZEWA 559
0.19%
4 KW KORWiN 6 STAROSTKA-WIszNIOWSKAAnna Patrycja STAROSTKA-WIŚNIOWSKA 283
0.10%
4 KW KORWiN 7 SERAFINKarol Zygmunt SERAFIN 566
0.19%
4 KW KORWiN 8 SZTERLEJABarbara Maria SZTERLEJA 142
0.05%
4 KW KORWiN 9 WIszNIOWSKIPiotr WIŚNIOWSKI 401
0.14%
4 KW KORWiN 10 LECHOWICZRenata Kazimiera LECHOWICZ 364
0.12%
4 KW KORWiN 11 FERETMałgorzata Lucyna FERET 181
0.06%
4 KW KORWiN 12 PIETRUSZKATomasz Michał PIETRUSZKA 309
0.11%
4 KW KORWiN 13 MACOnzRadosław Michał MACOŃ 478
0.16%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 KOSINIAK-KAMYSZWładysław Marcin KOSINIAK-KAMYSZ 12171
4.17%
Tak
5 Komitet Wyborczy PSL 2 SZTORCAndrzej Stefan SZTORC 1363
0.47%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 WezGRZYNLudwik Kajetan WĘGRZYN 2033
0.70%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 GAWElzMarcin Stanisław GAWEŁ 2232
0.77%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 CIERNIAK-LAMBERTEwa Irena CIERNIAK-LAMBERT 694
0.24%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 JANUSPaweł Stanisław JANUS 298
0.10%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 KWAszNIAKAdam Jan KWAŚNIAK 1016
0.35%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 POCZazTEKStanisław POCZĄTEK 741
0.25%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 BlzASZCZYKAdriana Katarzyna BŁASZCZYK 177
0.06%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 CIASTOnzMarek CIASTOŃ 378
0.13%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 DUDAGrzegorz DUDA 681
0.23%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 KORNAsz-KITAWiesława KORNAŚ-KITA 89
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 GAWLEMaria Halina GAWLE 79
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 TOMALAMonika Maria TOMALA 240
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 15 PIECHAnna Ewa PIECH 195
0.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 16 KOPACZEwa Maria KOPACZ 479
0.16%
5 Komitet Wyborczy PSL 17 GRABSKIJan GRABSKI 65
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 18 SORYSStanisław Andrzej SORYS 621
0.21%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 GozRNIKIEWICZPiotr Tadeusz GÓRNIKIEWICZ 5106
1.75%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 TWARDOSZLilija TWARDOSZ 893
0.31%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 SUSElzWojciech Konrad SUSEŁ 495
0.17%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 CZAJKAAndrzej Jan CZAJKA 351
0.12%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 KOCOnzDorota KOCOŃ 428
0.15%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 JAszKOMaria JAŚKO 284
0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 CIERNIAKonrad CIERNIA 143
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 LASKASylwia Wioletta LASKA 456
0.16%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 SKURCZYnzSKIŁukasz Paweł SKURCZYŃSKI 122
0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 TABORPiotr TABOR 210
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 KOPEczKinga Sylwia KOPEĆ 215
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 SERWINAlicja Łucja SERWIN 143
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 lzABNOAnna Józefa ŁABNO 212
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 KUzzMAKlaudia Roksana KUŹMA 89
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 15 OLEKSYPiotr Rudolf OLEKSY 246
0.08%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 16 WOzzNIAKJerzy Andrzej WOŹNIAK 540
0.19%
7 KWW "Kukiz'15" 1 KACZMARCZYKNorbert Jakub KACZMARCZYK 8926
3.06%
Tak
7 KWW "Kukiz'15" 2 KUSEKMonika Anna KUSEK 3934
1.35%
7 KWW "Kukiz'15" 3 BAlzABUCHAneta Maria BAŁABUCH 529
0.18%
7 KWW "Kukiz'15" 4 STECKrzysztof Kazimierz STEC 1021
0.35%
7 KWW "Kukiz'15" 5 GAJDAMarzena Bożena GAJDA 415
0.14%
7 KWW "Kukiz'15" 6 WlzODARCZYKJakub Kamil WŁODARCZYK 492
0.17%
7 KWW "Kukiz'15" 7 szWIEzzzYKatarzyna Maria ŚWIEŻY 924
0.32%
7 KWW "Kukiz'15" 8 WZOREKKrzysztof WZOREK 654
0.22%
7 KWW "Kukiz'15" 9 STYRKOWIECKatarzyna Marzena STYRKOWIEC 202
0.07%
7 KWW "Kukiz'15" 10 DUDEKIreneusz Tadeusz DUDEK 499
0.17%
7 KWW "Kukiz'15" 11 MIERZEWSKAMariola Maria MIERZEWSKA 249
0.09%
7 KWW "Kukiz'15" 12 SlzOMAJarosław Janusz SŁOMA 213
0.07%
7 KWW "Kukiz'15" 13 MIGAlzAJakub Tomasz MIGAŁA 258
0.09%
7 KWW "Kukiz'15" 14 SZOTBarbara Teresa SZOT 345
0.12%
7 KWW "Kukiz'15" 15 ADAMCZYKBarbara Alina ADAMCZYK 238
0.08%
7 KWW "Kukiz'15" 16 BARANWojciech Leonard BARAN 130
0.04%
7 KWW "Kukiz'15" 17 KUKIZGrzegorz Artur KUKIZ 6729
2.31%
7 KWW "Kukiz'15" 18 CIESIELCZYKMarek CIESIELCZYK 2247
0.77%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 NOWAKKrzysztof Czesław NOWAK 6457
2.21%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 WIDlzAIrmina Marta WIDŁA 1758
0.60%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 STREBJerzy Krzysztof STREB 680
0.23%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 KOWALSKAEdyta Anna KOWALSKA 609
0.21%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 PYTLIKAgnieszka Dominika PYTLIK 546
0.19%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 RUDNIKAndrzej RUDNIK 493
0.17%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 CIURUszPaweł Wojciech CIURUŚ 396
0.14%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 MIZInzSKIJakub MIZIŃSKI 183
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 KLESZYKAngelika Anna KLESZYK 149
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 KLEMPKAPiotr Stanisław KLEMPKA 185
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 STEPEKSebastian STEPEK 316
0.11%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 GONDEK-PODOSEKDominika Kinga GONDEK-PODOSEK 183
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 SIADEKŁukasz SIADEK 124
0.04%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 14 lzABUszBożena Teresa ŁABUŚ 99
0.03%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 15 MACIEJEWSKIMaciej MACIEJEWSKI 219
0.08%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 16 MARUNIAKBogdan Tadeusz MARUNIAK 100
0.03%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 17 WITEKAgnieszka Sylwia WITEK 309
0.11%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 18 KUKUlzKAKrzysztof Mariusz KUKUŁKA 427
0.15%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 1 KLICHDariusz Zbigniew KLICH 345
0.12%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 2 lzACHBarbara Janina ŁACH 50
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 3 zzzUREKPatrycja Maria ŻUREK 59
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 4 STRACHUrszula Zofia STRACH 65
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 5 NOWAKJadwiga Maria NOWAK 48
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 6 BARTOSZWładysław Andrzej BARTOSZ 36
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 7 PACHOTAŁukasz Piotr PACHOTA 20
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 8 KOCIKRenata Agnieszka KOCIK 22
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 9 RYNDUCHJan Zbigniew RYNDUCH 24
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 10 LEszNIAKJanusz Józef LEŚNIAK 48
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 11 KARAszMonika Paulina KARAŚ 47
0.02%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 12 SMOlzAAgata Magdalena SMOŁA 16
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 13 WIszNIEWSKIPaweł Marian WIŚNIEWSKI 31
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 14 GICALAGrzegorz Stanisław GICALA 28
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 15 ADAMCZYKPaweł Robert ADAMCZYK 26
0.01%
14 KWW Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" 16 KNUROWSKIWłodzimierz Franciszek KNUROWSKI 41
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 1 DWORAKKrystian Dawid DWORAK 195
0.07%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 2 SMOLEnzMariusz Tomasz SMOLEŃ 68
0.02%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 3 CZAPLA-zzzUREKAgata CZAPLA-ŻUREK 40
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 4 ORLIKBogdan Paweł ORLIK 31
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 5 KLUSKAEwa Maria KLUSKA 26
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 6 JANASLeszek Edward JANAS 29
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 7 KUCZERAAnna Maria KUCZERA 42
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 8 SZELazGRobert SZELĄG 31
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 9 SZCZUPAKAneta Magdalena SZCZUPAK 28
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 10 zzzMIGRODZKIKarol Tomasz ŻMIGRODZKI 15
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 11 GANKIEWICZEwa Franciszka GANKIEWICZ 7
0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 12 DROzzzDzzzMarek Damian DROŻDŻ 21
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 13 KIWIORMarzena Aleksandra KIWIOR 12
0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 14 CZARNEKPiotr Jan CZARNEK 11
0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 15 SZATANMagdalena Maria SZATAN 51
0.02%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 16 KASPRZYCKIMichał Emil KASPRZYCKI 47
0.02%
Kod Nazwa Liczba uprawnionych do głosowania Liczba kart ważnych Liczba głosów ważnych Frekwencja Procent głosów ważnych
1202 brzeski 73279 37650 36367
51.38%
96.59%
1201 bocheński 82213 45188 43711
54.96%
96.73%
1204 dąbrowski 47554 21496 20777
45.20%
96.66%
1214 proszowicki 35367 15438 14913
43.65%
96.60%
1216 tarnowski 157495 80087 77183
50.85%
96.37%
1263 Tarnów 90581 49483 48723
54.63%
98.46%
1219 wielicki 93114 51201 49967
54.99%
97.59%
Copyright © 2015
Państwowa Komisja Wyborcza, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, Tel. 22 695 25 44, Fax. 22 622 35 71

www.pkw.gov.pl    Biuro prasowe: biuroprasowe@pkw.gov.pl, Tel. 605 898 609
wykonanie: bprog.pl