Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wybory do Sejmu i Senatu
Rzeczypospolitej Polskiej

2015

Wyniki wyborów do Sejmu RP

Dane z okręgów: 41/41

Zbiorcze statystyki głosowania

Liczba uprawnionych do głosowania
614295
Liczba kart ważnych
320559
Liczba głosów ważnych
310461
Liczba głosów nieważnych
10098

Frekwencja w regionie

52.18%

Wybrani posłowie

Nr okręgu Nr listy Nr na liście Komitet Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent
142114 2 1 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP CZERWInzSKIAndrzej CZERWIŃSKI 17487
5.63%
147114 7 1 Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" BOROWSKAElżbieta BOROWSKA 8115
2.61%
141114 1 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość NAIMSKIPiotr NAIMSKI 20408
6.57%
141214 1 2 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość LEszNIAKJózef LEŚNIAK 16167
5.21%
141314 1 3 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość PALUCHAnna PALUCH 15049
4.85%
141414 1 4 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość JANCZYKWiesław JANCZYK 16349
5.27%
141514 1 5 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość BARTUszBarbara BARTUŚ 20725
6.68%
141714 1 7 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość MULARCZYKArkadiusz MULARCZYK 36903
11.89%
141814 1 8 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość SIARKAEdward SIARKA 13953
4.49%
1411014 1 10 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość DUDAJan DUDA 9110
2.93%

Wyniki
głosowania

na listy kandydatów na posłów

60.56%
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
13.95%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
7.83%
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
4.31%
Komitet Wyborczy KORWiN
4.16%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
3.69%
Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru
2.55%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
2.13%
Komitet Wyborczy Partia Razem
0.52%
Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi
0.29%
Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy

Wyniki głosowania na kandydatów na posłów

Nr listy Komitet Nr kandydata Imię i nazwisko Zdobyte głosy Procent głosów w okręgu Wybrany
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 NAIMSKIPiotr Aleksander NAIMSKI 20408
6.57%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 LEszNIAKJózef Krzysztof LEŚNIAK 16167
5.21%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 PALUCHAnna PALUCH 15049
4.85%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 JANCZYKWiesław Stanisław JANCZYK 16349
5.27%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 BARTUszBarbara Halina BARTUŚ 20725
6.68%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 PICZURAJan PICZURA 7085
2.28%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 MULARCZYKArkadiusz MULARCZYK 36903
11.89%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 SIARKAEdward SIARKA 13953
4.49%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 MORDARSKAMarta MORDARSKA 5590
1.80%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 DUDAJan Wiesław DUDA 9110
2.93%
Tak
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 STOPKAJulian STOPKA 3149
1.01%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 FILIPIAKEwa FILIPIAK 4449
1.43%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 RYBAMarian Józef RYBA 1276
0.41%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 GRABOWSKITadeusz Kajetan GRABOWSKI 1070
0.34%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 15 JANCZURATeresa JANCZURA 744
0.24%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 16 CIEszLAKWojciech Andrzej CIEŚLAK 1465
0.47%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 17 szLIWAPaweł ŚLIWA 6397
2.06%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 18 TYLKAGrażyna Katarzyna TYLKA 2283
0.74%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 19 GANCARCZYKKarolina Elżbieta GANCARCZYK 905
0.29%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 20 BELSKAMałgorzata Agnieszka BELSKA 4933
1.59%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 CZERWInzSKIAndrzej Stanisław CZERWIŃSKI 17487
5.63%
Tak
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 GUT-MOSTOWYAndrzej Józef GUT-MOSTOWY 10120
3.26%
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 SUKIENNIKGrażyna Karolina SUKIENNIK 1348
0.43%
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 PATALITATadeusz PATALITA 2674
0.86%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 KRozL-MIREKAgata Kazimiera KRÓL-MIREK 1020
0.33%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 DIDUCHMichał Szczepan DIDUCH 3393
1.09%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 ZAJazCZKOWSKIEugeniusz Józef ZAJĄCZKOWSKI 859
0.28%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 JEzzzZofia JEŻ 754
0.24%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 NOWAKRenata Helena NOWAK 454
0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 GazSIENICA-MAKOWSKIAndrzej Tadeusz GĄSIENICA-MAKOWSKI 1426
0.46%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 CIKOWSKIAndrzej CIKOWSKI 162
0.05%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 GUBERNATJanusz Tomasz GUBERNAT 209
0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 WazSOWSKA-SCHIRMERHalina Maria WĄSOWSKA-SCHIRMER 245
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 SZTENCELDanuta Joanna SZTENCEL 461
0.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 15 OLEKSYWioletta Jadwiga OLEKSY 383
0.12%
2 KW Platforma Obywatelska RP 16 GUCWInzSKAMałgorzata Grażyna GUCWIŃSKA 179
0.06%
2 KW Platforma Obywatelska RP 17 lzABNOGrażyna ŁABNO 378
0.12%
2 KW Platforma Obywatelska RP 18 OLSZYnzSKIWaldemar Paweł OLSZYŃSKI 310
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 19 WACHAlzOWICZ-KIERSZTYNMaria Dominika WACHAŁOWICZ-KIERSZTYN 184
0.06%
2 KW Platforma Obywatelska RP 20 PORezBAMarcin Mateusz PORĘBA 1263
0.41%
3 KW Razem 1 BUDACZDorota Ewa BUDACZ 3040
0.98%
3 KW Razem 2 ZAWADATomasz Leszek ZAWADA 812
0.26%
3 KW Razem 3 zzzYLInzSKAJolanta Aleksandra ŻYLIŃSKA 450
0.14%
3 KW Razem 4 MARCZYKPiotr Paweł MARCZYK 536
0.17%
3 KW Razem 5 ALCHOWszKAMaria Jolanta ALCHOWŚKA 160
0.05%
3 KW Razem 6 KARCZEWSKIMichał KARCZEWSKI 231
0.07%
3 KW Razem 7 lzUKOWSKAMarta ŁUKOWSKA 301
0.10%
3 KW Razem 8 BInzCZYCKIJan Jerzy BIŃCZYCKI 181
0.06%
3 KW Razem 9 JezDRYKAKatarzyna Krystyna JĘDRYKA 143
0.05%
3 KW Razem 10 CZAPLAKajetan Szymon CZAPLA 300
0.10%
3 KW Razem 11 POHORECKAAleksandra Wanda POHORECKA 123
0.04%
3 KW Razem 12 GALENTMarcin GALENT 350
0.11%
4 KW KORWiN 1 FAlzOWSKIKazimierz Szczepan FAŁOWSKI 6264
2.02%
4 KW KORWiN 2 SOKOlzOWSKA-WOzzNIAKJustyna Ewa SOKOŁOWSKA-WOŹNIAK 944
0.30%
4 KW KORWiN 3 SUlzKOWSKIPiotr Emilian SUŁKOWSKI 1134
0.37%
4 KW KORWiN 4 JAMROSzymon JAMRO 1048
0.34%
4 KW KORWiN 5 GIENIECLeszek Jakub GIENIEC 666
0.21%
4 KW KORWiN 6 WAJRAK-FAlzOWSKAAlicja Ewa WAJRAK-FAŁOWSKA 218
0.07%
4 KW KORWiN 7 SKUPIEnzAndrzej SKUPIEŃ 1344
0.43%
4 KW KORWiN 8 MATUSIK-BOCHEnzSKACelina Zofia MATUSIK-BOCHEŃSKA 118
0.04%
4 KW KORWiN 9 KOszCIozlzEKJacek KOŚCIÓŁEK 439
0.14%
4 KW KORWiN 10 HASLIKAdrian HASLIK 192
0.06%
4 KW KORWiN 11 REIMSCHÜSSLAnna Dorota REIMSCHÜSSL 128
0.04%
4 KW KORWiN 12 ROGOWSKAAgnieszka Paulina ROGOWSKA 261
0.08%
4 KW KORWiN 13 LAZARRadosław Ryszard LAZAR 253
0.08%
4 KW KORWiN 14 BEREZOWSKIMaciej Henryk BEREZOWSKI 370
0.12%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 DUTKABronisław DUTKA 3262
1.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 2 PASOnzStanisław Wojciech PASOŃ 3334
1.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 BARNAszStanisław BARNAŚ 1655
0.53%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 NALEPKAJerzy Andrzej NALEPKA 972
0.31%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 KOLBRECKAJózefa KOLBRECKA 330
0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 BARANKrystyna BARAN 333
0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 NIEMIECUrszula Zofia NIEMIEC 562
0.18%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 PABISGrzegorz Jerzy PABIS 152
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 SARNAIzabela Zuzanna SARNA 245
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 KANTORDariusz Paweł KANTOR 288
0.09%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 KRozLCZYKCzesława Maria KRÓLCZYK 152
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 MAJDAAnna Helena MAJDA 149
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 ZBOROWSKIJózef ZBOROWSKI 100
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 POTOCZEKJan Stanisław POTOCZEK 218
0.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 15 TALARPaweł Leszek TALAR 352
0.11%
5 Komitet Wyborczy PSL 16 BABInzSKIJacek Edward BABIŃSKI 41
0.01%
5 Komitet Wyborczy PSL 17 BARNAAndrzej BARNA 160
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 18 WRozBELMałgorzata Anna WRÓBEL 166
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 19 TOBIASZJózef TOBIASZ 458
0.15%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 LEJAJoanna Maria LEJA 2992
0.96%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 BARTKOWSKAKatarzyna Justyna BARTKOWSKA 1357
0.44%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 PLATOHenryk PLATO 1096
0.35%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 lzOPATAAntoni Mieczysław ŁOPATA 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 HOlzOWEnzKOElżbieta Maria HOŁOWEŃKO 107
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 KOLASAGrażyna Jadwiga KOLASA 191
0.06%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 HezDRZAKMieczysław HĘDRZAK 97
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 WOLSKIHenryk Roman WOLSKI 297
0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 JAWORSKAKatarzyna Anna JAWORSKA 301
0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 LEJAAdrian Dawid LEJA 124
0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 KLINKKarolina KLINK 89
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 ZARZYCKIJanusz Czesław ZARZYCKI 103
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 PIazTKOWSKIWiesław Jan PIĄTKOWSKI 69
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 GOlzazBMałgorzata GOŁĄB 140
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 15 RYlzKOEwelina Alicja RYŁKO 121
0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 16 PIWOWARCZYKAnna Maria PIWOWARCZYK 104
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 17 OLSZEWSKITomasz OLSZEWSKI 104
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 18 zzzUCHOWICZAnna Maria ŻUCHOWICZ 119
0.04%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 19 ZABRZEWSKIDariusz Juliusz ZABRZEWSKI 79
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 20 ZAPIozRKOWSKIWłodzimierz Tadeusz ZAPIÓRKOWSKI 302
0.10%
7 KWW "Kukiz'15" 1 BOROWSKAElżbieta Joanna BOROWSKA 8115
2.61%
Tak
7 KWW "Kukiz'15" 2 PROSTKOMaciej PROSTKO 1875
0.60%
7 KWW "Kukiz'15" 3 WCISlzOMariusz Jerzy WCISŁO 2361
0.76%
7 KWW "Kukiz'15" 4 GLInzSKIJarosław GLIŃSKI 1572
0.51%
7 KWW "Kukiz'15" 5 KOBUSPiotr Stanisław KOBUS 412
0.13%
7 KWW "Kukiz'15" 6 MozLDawid Bogumił MÓL 1693
0.55%
7 KWW "Kukiz'15" 7 SIKORAZbigniew Kazimierz SIKORA 1306
0.42%
7 KWW "Kukiz'15" 8 KWIATKOWSKIAmadeusz Klaudiusz KWIATKOWSKI 1052
0.34%
7 KWW "Kukiz'15" 9 URBAnzSKAEwelina Katarzyna URBAŃSKA 497
0.16%
7 KWW "Kukiz'15" 10 WNENKMariusz WNENK 1037
0.33%
7 KWW "Kukiz'15" 11 GRABIAKBarbara GRABIAK 286
0.09%
7 KWW "Kukiz'15" 12 ZYGMUNTSzczepan Alfred ZYGMUNT 512
0.16%
7 KWW "Kukiz'15" 13 SKOCZEnzMarta SKOCZEŃ 521
0.17%
7 KWW "Kukiz'15" 14 PYCInzSKAIwona Helena PYCIŃSKA 147
0.05%
7 KWW "Kukiz'15" 15 SARATAKinga Dominika SARATA 372
0.12%
7 KWW "Kukiz'15" 16 BIELSKIPiotr Stanisław BIELSKI 456
0.15%
7 KWW "Kukiz'15" 17 PlzAWECKAMonika Maria PŁAWECKA 238
0.08%
7 KWW "Kukiz'15" 18 KMAKKrzysztof Paweł KMAK 393
0.13%
7 KWW "Kukiz'15" 19 WOJCIECHOWSKAKatarzyna Małgorzata WOJCIECHOWSKA 437
0.14%
7 KWW "Kukiz'15" 20 ROGozzzzMaciej Jakub ROGÓŻ 1036
0.33%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 GABRYszTomasz Jakub GABRYŚ 4985
1.61%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 WOJTASAdam Michał WOJTAS 1057
0.34%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 ENDRESMałgorzata Joanna ENDRES 1424
0.46%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 GWozzzDzzJacek Józef GWÓŹDŹ 428
0.14%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 SlzUGOCKAAgnieszka Katarzyna SŁUGOCKA 794
0.26%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 KONSURKrzysztof Łukasz KONSUR 365
0.12%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 SMOTERRobert Mieczysław SMOTER 470
0.15%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 NOWAKOWSKAMaria Małgorzata NOWAKOWSKA 448
0.14%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 KURPIELKazimierz Tadeusz KURPIEL 157
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 GAWLIK-POCIECHAAlicja GAWLIK-POCIECHA 292
0.09%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 szMIGOWSKA-KACZKALidia Ewa ŚMIGOWSKA-KACZKA 183
0.06%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 GIERAAgata Anna GIERA 139
0.04%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 lzUKASIKRyszard ŁUKASIK 726
0.23%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 1 KLESZYKBarbara Emilia KLESZYK 521
0.17%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 2 NIzzzNIKKazimierz Józef NIŻNIK 116
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 3 CZUBInzSKISzczepan Franciszek CZUBIŃSKI 69
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 4 SUTORMałgorzata SUTOR 118
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 5 PERGozlzSławomir Marek PERGÓŁ 56
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 6 GozRSKIKonrad Janusz GÓRSKI 118
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 7 WYPARTDamian Michał WYPART 40
0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 8 USTUPSKABeata Zofia USTUPSKA 37
0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 9 KOCIKElżbieta Stanisława KOCIK 30
0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 10 PAJDZIKWiktor Andrzej PAJDZIK 48
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 11 KALATAJacek KALATA 126
0.04%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 12 STAROWICZArtur Leszek STAROWICZ 26
0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 13 BOGDAlzMonika Agnieszka BOGDAŁ 31
0.01%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 14 TATARWojciech Dominik TATAR 270
0.09%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 1 PACIEJAndrzej Stefan PACIEJ 222
0.07%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 2 WOJTASZEKKrzysztof Ryszard WOJTASZEK 42
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 3 MUCHAKamil MUCHA 95
0.03%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 4 KLEMCZAKKrzysztof KLEMCZAK 25
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 5 PYZIKRyszard Marek PYZIK 49
0.02%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 6 lzOWISZWładysław ŁOWISZ 42
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 7 DUDABarbara DUDA 149
0.05%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 8 TARGOSZMonika Ewa TARGOSZ 17
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 9 MIREKWioletta Janina MIREK 22
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 10 BEDNAREKMonika Katarzyna BEDNAREK 24
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 11 BUDZYKZdzisław Franciszek BUDZYK 17
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 12 KLEMCZAKBarbara Elżbieta KLEMCZAK 19
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 13 STOJEKKamil Konrad STOJEK 18
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 14 WezDRYCHOWICZAnna WĘDRYCHOWICZ 14
0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 15 DOBROWOLSKIStanisław DOBROWOLSKI 36
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 16 UZARGrzegorz Krzysztof UZAR 18
0.01%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 17 BORKOWSKAHelena Kinga BORKOWSKA 13
0.00%
15 KW Kongres Nowej Prawicy 18 CHOWANIECTomasz Michał CHOWANIEC 69
0.02%
Kod Nazwa Liczba uprawnionych do głosowania Liczba kart ważnych Liczba głosów ważnych Frekwencja Procent głosów ważnych
1205 gorlicki 87129 42617 41289
48.91%
96.88%
1207 limanowski 97881 53402 51519
54.56%
96.47%
1210 nowosądecki 162019 90511 87526
55.86%
96.70%
1211 nowotarski 147583 68340 65820
46.31%
96.31%
1217 tatrzański 53826 26788 26104
49.77%
97.45%
1262 Nowy Sącz 65857 38901 38203
59.07%
98.21%
Copyright © 2015
Państwowa Komisja Wyborcza, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, Tel. 22 695 25 44, Fax. 22 622 35 71

www.pkw.gov.pl    Biuro prasowe: biuroprasowe@pkw.gov.pl, Tel. 605 898 609
wykonanie: bprog.pl